Kompiuterių remontas Vilniuje

Ką daryti užliejus skysčiais nešiojamą kompiuterį?

2023-10-25

Apliejus nešiojamą kompiuterį vandeniu ar kitu skysčiu, pirmas ir svarbiausias veiksmas yra greitai ir teisingai reaguoti, kad išvengtumėte įvairių kompiuterio gedimų. Šiame straipsnyje aptarsime žingsnius, kaip teisingai elgtis:

1. Išjunkite kompiuterį: Nedelsdami išjunkite savo kompiuterį, atjunkite maitinimo laidą ir bateriją. Tai yra svarbiausias žingsnis, kad išvengtumėte trumpo jungimo ir kompiuterio rimtų gedimų.

2. Atjunkite periferinius įrenginius: Jei yra prijungta išorinė pelė, klaviatūra ar kiti įrenginiai, būtinai juos atjunkite, norint išvengti papildomų pažeidimų.

3. Pašalinkite skystį: Jei apliejote kompiuterį vandeniu arba kitu skysčiu, kaip įmanoma greičiau pašalinkite perteklinį skystį. Lėtai apverskite nešiojamą kompiuterį, kad skystis nepratekėtų link pagrindinės plokštės ar kitų svarbių komponentų. Sausinkite su gerai skysčius sugeriančia medžiaga, pavyzdžiui rankšluosčiu.

4. Džiovinkite kompiuterį: Palikite kompiuterį išdžiūti. Naudokite plaukų džiovintuvą ar panašų įrankį greitesniam rezultato išgavimui.

5. Tikrinkite kompiuterio veikimą: Tik įstikinus, kad įrenginys yra pilnai sausas – prijunkite maitinimo šaltinį. Pastebėjus gedimus, rekomenduojame kompiuteriu nesinaudoti ir kreiptis pas specialistus.

6. Dažniausi gedimai: Ne retai po kompiuterio užliejimo skysčiais pasireiškia įvairūs klaviatūros gedimai. Tokiu atveju reikėtų keisti visą klaviatūrą. Šiuolaikiniuose nešiojamuose kompiuteriuose klaviatūros yra klijuojamos/lituojamos. Remonto kaina priklauso nuo kompiuterio modelio.

Svarbiausia yra veikti greitai ir atidžiai, kad išvengtumėte sumažintumėte kompiuterio gedimo riziką. IT112 kolektyvas pataria kompiuterius saugoti nuo skysčių, kad būtų išvengta tokių nelaimes atvejų ateityje.