Kompiuterių remontas Vilniuje

Ką daryti užliejus nešiojamą kompiuterį?

Parašė IT112 komanda

2024-07-15

Apliejau kompiuterį. Pirmieji žingsniai iki pristatymo į IT112 kompiuterių servisą

Svarbiausia yra veikti greitai ir atidžiai, kad išvengtumėte arba sumažintumėte kompiuterio gedimo riziką. IT112 kolektyvas pataria kompiuterius saugoti nuo skysčių, kad būtų išvengta tokių nelaimes atvejų ateityje.

Tavo nešiojamas kompiuteris buvo aplietas vandeniu? Na, pirmiausiai, būtina greitai ir protingai veikti, kad žala būtų kuo mažesnė ir šansai išgelbėti kompiuterį būtų didesni. Toliau pateikiami žingsniai, kaip veikti tokioje situacijoje:

  1. Iškart išjunkite kompiuterį ir atjunkite pakrovėją. Kompiuteris turi būti išjungtas nedelsiant. Vienintelis būdas tai padaryti – laikyti mygtuką nuspaudus, kol prietaisas visiškai išsijungia. Ištraukite maitinimo laidą.
  2. Atjunkite išorinius įrenginius. Visi prie kompiuterio prijungti išoriniai įrenginiai, tokie, kaip: pele, klaviatūra, USB, ausinės, ir bet kokie kiti papildomai prijungti įrenginiai, turi būti atjungti, kad vanduo jų nepaveiktų.
  3. Atjunkite bateriją. Jeigu tavo kompiuteris turi nuimamą bateriją – puiku! Tuomet reikia neatidėliojant ją atjungti. Deja, ne visi kompiuteriai turi lengvai prieinamą bateriją.
  4. Pašalinkite skystį. Apsukite kompiuterį taip, kad skystis išbėgtų iš jo vidaus. Įsitikinkite, kad vanduo tekėtų nuo nešiojamo kompiuterio – o ne link jo kitų komponentų. Kartu tai padės išvengti papildomos žalos.
  5. Kompiuterio džiovinimas. Norint išdžiovinti savo kompiuterį, naudokite, pavyzdžiui: popierinius rankšluosčius ar švelnų, gerai sugeriantį rankšluostį, kad vanduo geriau susigertų. Klaviatūrai, kuri labiausiai kenčia nuo vandens – būtina skirti daugiausiai dėmesio.
  6. Palikite kompiuterį pilnai išsausėti. Palikite kompiuterį džiūti sausoje bei vėsioje vietoje, mažiausiai 24-48 valandas – tai padės pilnai išgaruoti vandeniui. Jei galite, naudokite oro kondicionierių arba ventiliatorių, tai sudarys greitesnę oro cirkulijaciją. Jokiu būdu nenaudokite plaukų džiovintuvų, nes karštis gali padaryti didesnę žalą.
  7. Per anksti neįjunkite kompiuterio. Jeigu kompiuteris vis dar džiūsta, nebandykite jo įjungti. Tai gali padaryti dar daugiau žalos. Išdžiovinkite kompiuterį, kol bus visiškai sausas.
  8. Susisiekite su IT112 kontaktai Vilniuje. Jei nesate tikri dėl savo gebėjimų išdžiovinti kompiuterį ar jei kompiuteris po džiovinimo vis tiek neveikia, geriausia kreiptis į mūsų specialistus. Būtinai išvalysime ir pilnai sutvarkysime jūsų nešiojamą kompiuterį.
  9. Bet kokį skysti laikykite toliau nuo kompiuterio. Geriausias būdas tai išvengti – neleisti skysčiams netrukus atsidurti ant nešiojamo kompiuterio. Tai galima padaryti naudojant sandarius vandens butelių dangtelius, arba paprastus stovus, kurie sumažins šansus netyčinių užpylimų.

Tikimės, kad šie patarimai Jums pagelbėjo. Saugokite savo įrenginį nuo papildomų ir nereikalingų problemų.

Dažniausiai sugendantys komponentai po kompiuterio apliejimo skysčiais

  1. Kompiuterio klaviatūra.
  2. Kompiuterio pele (touchpad).
  3. Kompiuterio pagrindinė plokštė.
  4. Kompiuterio SSD ar HDD diskas.
  5. Kompiuterio ekranas.
Pasidalinkite:

Kiti patarimai

Kaip atvykti? telefonas Skambinti