Kompiuterių remontas Vilniuje

Kaip atstatyti kompiuterio ekraną?

Parašė IT112 komanda

2024-08-15

Žingsniai kompiuterio ekrano atstatymui

Priklausomai nuo jūsų kompiuterio modelio, galbūt reikės atlikti ir kitus žingsnius. Tačiau šie žingsniai suteiks jums pagrindinę idėją, kaip atstatyti kompiuterio ekraną. Net jei nesate technikos entuziastas, šie žingsniai gali padėti jums atkurti kompiuterio ekraną ir optimizuoti jo veikimą.
Įvairūs būdai kaip atstatyti kompiuterio ekraną:

Kaip atstatyti kompiuterio ekraną WINDOWS operacinėje sistemoje:

  1. Klaviatūroje vienu metu paspauskite „Windows“ logotipo klavišą „I”, kad atidarytumėte „Nustatymai“.
  2. Spustelėkite skirtuką „Sistema”.
  3. Kairėje pusėje spustelėkite „Ekranas”.
  4. Dešinėje pusėje slinkite žemyn iki skyriaus Mastelis ir išdėstymas.
  5. Spustelėkite šalia mygtuko Orientacija esantį išskleidžiamojo meniu mygtuką.
  6. Pasirinkite norimą orientaciją ir spustelėkite Išlaikyti pakeitimus, kad pritaikytumėte.
  7. Jūsų ekranas pasisuks į Jūsų pasirinktą padėtį.

Arba galite bandyti vieną iš šių klaviatūros kombinacijų:

  • „Ctrl“ + „Alt“ + klaviatūros rodyklės kryptis, į kurią pasukti ekrano vaizdą.
  • „Ctrl“ + „Shift“ + klaviatūros rodyklės kryptis, į kurią pasukti ekrano vaizdą.
  • „Ctrl“ + klaviatūros rodyklės kryptis, į kurią pasukti ekrano vaizdą.

Kaip atstatyti kompiuterio ekraną MacOS operacinėje sistemoje:

Sistemos nuostatos:

  • Užeikite į „System preferences”.
  • Spūstelėkite „Displays”
  • Pasirinkite nustatymą „Rotation” ir nustatykite norimą orientaciją.
  • Jūsų ekranas pasisuks į Jūsų pasirinktą padėtį.

Kaip išvengti kompiuterio ekrano gedimų?

Pirma, reguliariai valykite ekraną. Priklauso nuo jūsų aplinkos, tačiau rekomenduoju tai daryti bent kartą per savaitę. Ekrane kaupiasi ne tik dulkes, bet ir mikroskopiniai nuosėdai, kurie gali pakenkti šviesos celiams.

Antra, apsaugokite ekraną nuo saulės spindulių. Prolonguotas ekspozicijavimas saulei gali pakenkti LCD panelės vidaus komponentams ir sukelia sunkiai atkuriamas spalvų problemas.

Trečia, saugiai naudokitės savo nešiojamu kompiuteriu. Šiandien dauguma kompiuterių ekrano gedimų atsiranda dėl fizinio pažeidimo, tokių kaip galingi smūgiai ar lašai.

Ketvirta, išjunkite kompiuterį, kai jo nenaudojate. Tai ne tik prailgina baterijos tarnavimo laiką, bet ir apsaugo ekraną nuo pernelyg ilgo įkaitimo, kuris gali sukelti vidaus komponentų sugadinimą.

Tai yra keturios pagrindinės prevencinės priemonės, kurių laikantis galite ilgiau mėgautis savo kompiuterio ekrano veikimu ir išvengti brangių remonto išlaidų. Tačiau jei pasitaiko problemų, nepamirškite, kad dažniausiai yra būdų jas išspręsti.

Išvengti nepatogumo, kai netyčia paspaudus klavišus, ekranas pasisuka ir nesuprantama, kaip jį atstatyti. IT112 komanda siūlo pabandyti, ar kompiuteris leidžia pasukti ekraną naudojant klavišų derinius, tai reiškia, kad reikia paspausti kelius klavišus vienu metu.

kompiuterio ekranas normalioje padėtyje

Kiek kainuoja kompiuterio ekrano remontas?

Sugadinus kompiuterio ekraną, pirmasis klausimas, kuris iškyla, yra „Kiek kainuos ekranas?“. Ekrano remonto kaina gali svyruoti nuo maždaug 50 iki 500 eurų, priklausomai nuo kompiuterio modelio ir specifikacijų, taip pat nuo tai, ar yra galimybė atlikti ekrano remontą, ar reikalinga visiškai nauja ekranų dalis.

Kad suprastumėte, kaip skaičiuojama remonto kaina, turite suprasti, kas įtraukta į šį procesą. Pirmiausia, serviso centras turės atlikti diagnostiką, kad nustatytų ekrano sugadinimo pobūdį ir priežastį. Diagnostika gali kainuoti nuo 10 EUR (IT112 servise – diagnostika nemokama). Tada turite sumokėti už atsargines dalis ir darbą. Visas remontas gali kainuoti nuo 30 iki 250 EUR.

Galutiniame etape, pasibaigus remontui, serviso centras turės atlikti galutinę patikrą, kad įsitikintų, jog viskas veikia tinkamai. Tai užtruks dar vieną darbo valandą ir papildomai kainuos.

Atkreipkite dėmesį, kad šios kainos yra orientacinės ir gali skirtis priklausomai nuo serviso centro, kurį pasirenkate. Svarbiausia, prieš pradedant remontą, įsitikinkite, kad serviso centras suteikia garantiją atliktam darbui. Tai ne tik garantuos jūsų investiciją, bet ir užtikrins aukštesnį darbo kokybės lygį.

Kitos dažnos problemos susijųsios su kompiuterių ekranais

Pašalinant bėdas, susijusias su jūsų kompiuterio ekranu, daugeliu atvejų reikia sureguliuoti keletą įprastų problemų. Štai keletas greitų sprendimų, su kuriomis gali susidurti daugkartiniai vartotojai.

  1. Ekranas yra per tamsus arba per šviesus: patikrinkite ekranų nustatymus. Daugumoje operacinių sistemų yra pasirinkimų reguliuoti ekrano šviesumą ir kontrastą. Įsitikinkite, kad šie parametrai yra teisingi ir atitinka jūsų poreikius.
  2. Atrodo, kad ekrane trūksta spalvų: tai gali signalizuoti apie problemą su ekranu. Patikrinkite tvarkyklės nustatymus, kad įsitikintumėte, jog neįjungtos tam tikros spalvų režimų.
  3. Ekranas mirga: Tai gali rodyti problemą su maitinimo šaltiniu arba su vaizdo kabeliu. Pirmiausia patikrinti reikėtų tokius elementus kaip ekraną maitinantys laido jungtys.
  4. Ekrane matomi juodi arba balti taškai: tai gali rodyti pikselių gedimą, kurį gali sukelti pažeisti pikseliai. Dažniausiai tai reiškia, kad reikia pakeisti ekraną.
  5. Ekrano nustatymai atkūrinėjami po kiekvieno perkrovimo: patikrinkite, ar ekraną valdantys draiveriai yra naujausi. Senesnės tvarkyklės versijos gali sukelti problemų su ekrano nustatymais.
Pasidalinkite:

Kiti patarimai

2024-10-14

Kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį?

Norint išsirinkti geriausią įrenginį, dažnai tenka susidurti su daugybe pasirinkimų. Planšetiniai kompiuteriai tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi – tiek darbui, tiek laisvalaikiui. Tačiau kokiais kriterijais reikia vadovautis renkantis šį įrenginį? Svarstantiems kaip išsirinkti planšetinį kompiuterį reikėtų atsižvelgti į įrenginio naudojimo paskirtį Vienas pagrindinių klausimų, į kurį būtina atsakyti prieš perkant planšetinį kompiuterį, yra jo paskirtis. […]

2024-10-02

Kiek laiko galima sėdėti prie kompiuterio?

Sėdėjimas prie kompiuterio tapo kasdienybe daugeliui žmonių – nuo studentų, kurie rašo darbus, iki biuro darbuotojų, kurie praleidžia valandų valandas prie ekranų. Tačiau retas susimąsto, kiek laiko galima sėdėti prie kompiuterio be ilgalaikių sveikatos pasekmių. Ar yra tam tikros ribos? Kiek laiko per dieną iš tikrųjų galime praleisti prie kompiuterio, nekenkdami savo sveikatai? Šiuolaikinio gyvenimo […]

2024-09-21

Kaip elgtis, kai kompiuteris dirba per garsiai?

Jūsų kompiuteris dirba pernelyg garsiai? Kad ir kaip kvailai tai skamba, tai gali būti Jūsų kompiuterio šauksmas dėl pagalbos. Dažniausios priežastys, kodėl Jūsų kompiuteris dirba garsiai Populiariausias scenarijus, jog tai gali būti dulkes. Bet ne visada. Galbūt jūsų kompiuteris perkaista. Arba galbūt tai yra kažkas sudėtingesnio. Bet kodėl gi ne pradėti nuo mažiau akivaizdžių dalykų, […]

Kaip atvykti? telefonas Skambinti