Jūsų kompiuteris dirba pernelyg garsiai? Kad ir kaip kvailai tai skamba, tai gali būti Jūsų kompiuterio šauksmas dėl pagalbos.
Dažniausios priežastys, kodėl Jūsų kompiuteris dirba garsiai
Populiariausias scenarijus, jog tai gali būti dulkes. Bet ne visada. Galbūt jūsų kompiuteris perkaista. Arba galbūt tai yra kažkas sudėtingesnio. Bet kodėl gi ne pradėti nuo mažiau akivaizdžių dalykų, pavyzdžiui, tikrinti, ar nėra kažko, kas trukdo aušinimo sistemos darbui. Tai nereiškia, kad reikia išardyti visą kompiuterį. Galbūt tiesiog reikia išvalyti aušinimo ventiliatorių nuo dulkių. Arba jei jūsų kompiuteris vis dar dirba per garsią, galbūt verta galvoti apie geresnę aušinimo sistemą.
Dar vienas geras patarimas – patikrinti, ar nėra virusų. Virusai gali padaryti kompiuterį garsesniu.
Kompiuterio aušinimas yra labai svarbus. Jis padeda apsaugoti kompiuterį nuo perkaistiimo. Kai aušintuvai yra neteisingai pritaisyti, per maži arba ne tokie galingi, kompiuteris gali kelti triukšma.
Kompiuterio kietasis diskas taip pat gali sugesti. Jame yra daug dalių, kurios kartais gali keliti ne stiprų garsą, ir tai įprasta. Bet jei girdite labai stiprius garsus, tai gali reikšti, kad kietojo disko dalys dėvisi ir gali būti diskas sugedęs. Šitokie garsai yra kaip įspėjimas, kad gali būti problemų tiek dabar, tiek ateityje.
Bet nebijokite. Jei tai neišeina, galite visada pasikliauti specialistu. Galų gale, jie yra ten tam. Ir draugai, niekas nesako, kad jūs turite būti mašinininkas, norint naudotis automobiliai. Todėl nemanau, kad turite suprasti viską apie savo kompiuterį. Tik reikia rūpintis juo, kol jis vis dar praneša jums apie savo problemas.
Kompiuteriams, tiek stacionariems, tiek nešiojamiems, būdingi aušintuvo ir kietojo disko gedimai. Bet triukšmas gali kilti ir dėl kitų priežasčių.
Kaip nustatyti garsaus darbo priežastį?
Kompiuteris negali gerai atvėsti. Tai daro aušintuvus labai garsius. Jei kompiuteris aušinamas netinkamai, jis gali perkaisti. Tai dažnai nutinka nešiojamiems kompiuteriams, jei juos dedame ant lovos ar pagalvės.
Varžtai ir laidai gali būti nepakankamai tvirti. Tai dažniausiai pasitaiko su stacionariais kompiuteriais. Jei nešiojamasis kompiuteris neseniai buvo išardytas ar taisomas, gali atsirasti ta pati problema. Laisvas laidas gali trukdyti aušintuvui, sukeldamas buzzing arba clicking garsus. Laisvas varžtas gali sukelti, kad kompiuterio korpusas būtų netinkamai surinktas, o tai gali trukdyti aušintuvams.
DVD/CD disko vieta gali būti sugadinta. DVD/CD-ROM diskai sukeldami nedidelį garsą yra normalu, nes diskas sukasi greitai nuskaitant. Bet jei įrenginys sugedęs, gali kilti didelis triukšmas. Tas garsas taip pat gali kilti dėl dulkių kaupimosi ar sugadinto disko.
Kaip sumažinti kompiuterio garsą?
Pirmiausia – kompiuterio ventiliatoriai. Šalti kompiuteriai yra laimingi kompiuteriai. Bet faktas, ventiliatoriai megsta garsėti lyg koncerto amplifikatoriai. Tad ką daryti? Švelniai purkštuku nuvalome dulkes ir purvo daleles. Svarbu naudoti kompresuotą orą, o ne siurblį! Kadangi oro siurbimo sukelta elektros statika, gali stipriai pažeisti kitus kompiuterio komponentus.
Antra – kompiuterio vieta. Laisva erdvė aplink tavo kompiuterį sumažins temperatūrą, ir garsą taip pat.
Jei dirba garsiai ne ventiliatoriai, o kietasis diskas – jis gali būti sugedęs. Tuomet reikės įsigyti naują. Jei girdi keistus garsus, gerai būtų viską svarbu išsaugoti kitur. Kaip žinoti, ar garsai iš sugedusio disko? Kai diskas susidėvi, kompiuteris lėčiau veikia ir pasitaiko klaidos failuose. Failai gali neatsidaryti arba rodyti fragmentuotus duomenis.
Jeigu kompiuteris kaista, nes neturi kur aušintis, paprastai užtenka jo nelaikyti ant lovos ar pagalvės. Užsitikrinkite, kad oro srautas aplink kompiuterį būtų gerai cirkuliuojamas. Tai padaryti galite palikdami keleto centimetrų tarpelį tarp kompiuterio ir paviršiaus, ant kurio jis yra padėtas. Jei kompiuterio viduje atsilaisvina laidai, turėtumėte atidaryti kompiuterį, atitraukti juos nuo aušintuvų ir juos pritvirtinti, kad nenukristų vėl. Jei pritvirtinate atsilaisvinusius varžtus, paprastai užteks juos priveržti. Stacionariuose kompiuteriuose tai padaryti lengva, bet su nešiojamaisiais gali būti sunku. Tokiu atveju, Jums reikalingas kompiuteriu remontas.
Apskritai – kompiuterio stebėjimas yra pagrindinis problemos sprendimas. Karštas kompiuteris rodo, kad jis dirba per stipriai. Laikas jį palikti ramybėje, arba atlikti profesionalią kompiuterio profilaktiką – į kurią įeina ne tik problemos diagnostika, aušinimo sistemos valymas, bet ir termopastos (kuri užtikrina vėsų procesoriaus ir vaizdo plokštės veikimą) keitimą.