Kompiuterių remontas Vilniuje

Kas yra RAM? RAM didinimas

Parašė IT112 komanda

2024-07-29

Kas yra RAM ir kokią funkciją atlieka kompiuteryje?

RAM (angliškai Random Access Memory) yra vienas reikalingiausių kompiuterio komponentų. Jeigu kalbėtume lietuviškai, tai būtų mūsų kompiuterio darbinė atmintis arba operatyvioji atmintis. Kas tai yra? Štai ką paprastai tai reiškia: tai greita, laikina atmintis, kurią mūsų kompiuteris naudoja duomenų apdorojimui ir skaičiavimams atlikti.

Operatyvinės atminties (RAM) funkcijos

  1. Laikinas duomenų saugojimas: Esminė RAM funkcija – saugoti tuos duomenis, kuriuos kompiuteris dabar naudoja arba planuoja naudoti artimiausiu metu. Kai įjungi programą arba atveri failą, visi šie duomenys yra perkelti iš kietojo disko į RAM. Tokiu būdu programa veikia daug sparčiau, kadangi RAM yra kur kas spartesnė nei kietasis diskas.
  2. Programų veikimas: Kuo daugiau RAM tavo kompiuteryje, tuo daugiau programų ir langų gali atverti vienu metu, o jų veikimas nesulėtėja. Kai kompiuteryje yra per mažai RAM, jam reikia „keistis” duomenimis tarp RAM ir kietojo disko – šis procesas vadinamas puslapiavimu arba „swap’u”, ir jis sulėtina kompiuterio veikimą.
  3. Sistemos greitis: Dėl greito duomenų prieigos laiko, RAM užtikrina sklandų kompiuterio veikimą. Pavyzdžiui, žaidžiant kompiuterio žaidimus ar redaguojant video ar nuotraukas, RAM padeda greitai susidoroti su dideliais duomenų kiekiais, tokiu būdu užtikrinant sklandžią ir patogią vartotojo patirtį.

Kaip veikia RAM?

Operatyvinė atmintis (RAM) sugeba patekti tiesiai į bet kurią atminties vietą, ir tam nereikia eiti per visas kitas vietas, o tai būdinga keletui kitų atminties rūšių. Tai reiškia, kad RAM gali labai greitai pasiekti ir tvarkyti duomenis. Kai jūs įjungiate kompiuterį, operacinė sistema kartu su visais kitais reikiamais programų komponentais yra pakraunami į RAM atmintį. Paskui, kai pradedate naudotis programa, jos duomenys taip pat būna pakraunami į RAM. Tai supaprastina procesą, nes visi reikalingi duomenys yra jau paruošti greitam naudojimui.

Kodėl RAM kiekis yra svarbus kompiuteryje?

RAM atminties kiekis labai svarbus kompiuterio greičiui. Jei RAM atminties nedaug, kompiuteris gali pradėti dirbti lėčiau – ypač tuomet, kai paleista daugybė programų ar naudojate labai sudėtingas programas, pavyzdžiui: vaizdo redagavimo programas ar žaidimus. Kuo daugiau RAM atminties, tuo gebėjimas dirbti su daugiau užduočių ir reaguoti į jūsų veiksmus yra greitesnis ir efektyvesnis.

Kaip pasirinkti tinkamą RAM atmintį?

Pasirinkdami atmintį (RAM), turite atsižvelgti į keletą dalykų:

  1. Atminties dydis (GB): Paprastai taisyklė yra tokia: kuo daugiau atminties, tuo geriau. Bet koks dydis yra optimalus, priklauso nuo jūsų kompiuterio panaudojimo. Standartiniam šiuolaikiniam kompiuteriui reikėtų mažiausiai 8GB RAM. Jeigu visą dieną dirbate kompiuteriu arba mėgstate žaisti kompiuterinius žaidimus, galbūt jums reikėtų 16 GB ar dar daugiau.
  2. Atminties greitis (MHz): Aukštesnis atminties greitis gali padidinti kompiuterio našumą, ypač kai naudojate programas, kurios intesyviai apdoroja duomenis.
  3. Suderinamumas: Prieš perkant RAM, būtinai patikrinkite, ar jūsų pagrindinės plokštės specifikacijoje yra nurodyta, kad ji palaiko įsigytą RAM tipą ir greitį.

Apibendrinimas

Operatyvinė atmintis (RAM) kompiuteryje yra svarbi dalis, nes veikia kaip laikinoji duomenų saugykla, kurioje duomenys prieinami ir apdorojami labai greitai. Dėl to programos veikia sklandžiai ir kompiuterio našumas didėja. Todėl, perkant naują RAM atmintį ar atnaujinant esamą, būtina atsižvelgti į tai, kiek ir kokio tipo RAM jums reikia, kad atitiktų jūsų individualius poreikius.

Pasidalinkite:

Kiti patarimai

Kaip atvykti? telefonas Skambinti